Демократизація не можлива без змін у свідомості громадян. Ці зміни закладає освіта. Школа повинна так організувати процес навчання і спілкування, щоб допомогти учням здобути ті життєві знання, які вони не можуть опанувати самостійно. Цьому сприяє модель демократичної школи, у рамках якої ключова роль відводиться створенню розвинутої системи самоврядування. Якщо частину теоретичних знань можна здобувати шляхом самоосвіти, то вмінню управляти треба вчитися разом із іншими.
Учнівське самоврядування дає можливість школярам практикуватися у входженні в соціальне середовище, у світ сучасного демократичного суспільства.
З метою підвищення рівня правової освіти й політичної культури майбутніх виборців, підвищення інтересу до інституту виборів у школярів, виховання у підлітків активної життєвої позиції було розпочато навчально-ділову гру «Вибори Президента Учнівської Ради».
7 вересня гра стартувала. Заяви на участь подали дві учениці: Галіцька Леся (8 клас) та Копайгора Анна (9 клас).
Сьогодні, 17 вересня, після десятиденного агітаційного марафону, пройшли відкриті демократичні вибори.
Інавгурація Президента Учнівської Ради відбудеться 21 вересня 2020 р.
Вибори стали цікавою подією для учнів школи. Вони були організовані та проведені за всіма законами демократичного суспільства. Все, як у дорослих виборах: таємне голосування, бюлетені, скриньки для голосування, протоколи, виборча комісія.
У голосуванні прийняли участь 48 виборців із 56 можливих. Результати виборів буде оголошено у четвертому випуску рубрики «Шкільні новини».